DOKUMANISTAN.COM

Category: Temel Excel

Excel Graafik Öğeleri

Excel Grafik Öğeleri

Bir önceki makalemizde Excel Temel Grafik Bilgilerinden bahsetmiştik. Bu bölümde ise Grafiğin üzerinde gördüğünüz ve ilave edebileceğiniz Grafik Öğeleri konusundan bahsedeceğim.

Detaylı İncele »

Excel Temel Grafik Bilgileri

Bu makalede exceldeki Temel Grafik konusuna değineceğim. Bir sunum yapmak istediğinizde her zaman Grafiklere ihtiyaç hissedilir. Çünkü yazı halinde yazmak yerine verileri görselleştirerek sunmak derdinizi anlatmada daha etkilidir. Bir seri oluşturarak grafikle ilgili tüm detayları anlatmaya çalışacağım. Umarım herkese yararlı bir doküman olur.

Detaylı İncele »

Excel Hatalarına Karşı Alınması Gereken Tedbirler

Ben de dahil excel’de en çok korktuğum formülde hiçbir hata vermeyip gizlice yanlış sonuçlar veren, normal görünen formüllerdir. Formülün doğru sonuç verdiğini zannederiz bir de o verilere göre şirketiniz aksiyon alırsa. Örneğin bütçe hesaplamasını sizin hesapladığınız formüle göre ödeme yaptıklarını düşünün. Ne kadar tehlikeli bir durum değil mi? Benim Excel eğitimime katılanlar iyi bilirler. Eğitimin

Detaylı İncele »

Excel PivotTable Tasarım Sekmesi

Excelde PivotTable birçok veri işlemini kolay ve hızlı şekilde yapmanızı sağlar. Bu sebeple PivotTable için ayrı seri açıp işledik. Bu bölümde ise PivotTable aktif olduğunda açılan iki sekmesinden PivotTable Tasarım Sekmesini örneklerle anlatmaya çalışacağım.

Detaylı İncele »