Merhabalar;

Ben Mustafa ÇETİN DOKUMANISTAN Teknoloji Dökümanı Siteme Hoşgeldiniz.

8 yıl önce kurduğum dokumanistan.com sitesinde Sistem, Yazılım, Donanım gibi birçok kategoride alıntı veya ara ara kendi yazdığımı makaleleri paylaşmaktaydım. Ancak 3-4 sene önce sitede sorun oldu ve kapanmıştı. Şimdi dokumanistan.com’da yayınlanan eski makaleleri www.bissirudokuman.com  adresinde halen yayınlamaktayım.

Onca yılın arasından her araştırdığım konu için word’de notlar almaya başladım. O kadar oldu ki ciltler dolu kitap kadar word’de yazılarım oldu. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra o doküman güncelliğini yitirip işe yaramaz hale gelmeye başlayınca yazdığım tüm makaleleri tozlu rafların arasından çıkararak DOKUMANISTAN.COM ‘da  paylaşmaya karar verdim. Nihai hedefim ise artık tüm öğrendiğim ilgilendiğim tecrübelerimi bu sitede sizlerle paylaşmak.

Tabi sadece Teknoloji olarak ilgilenmiyorum. Sosyal anlamda unutulmuş ilimler, değerler veya sosyoloji ile ilgili word’de makalelelerim var.

Bu sitede ilk etapta;

10 yıldır Microsoft Office Eğitimleri vermekteyim. Verdiğim eğitimlerin sonunda katılımcılardan bu anlatılanlar çok faydalı bununla ilgili bir döküman var mı? soruları çok geliyordu. Bende eğitimde ne anlatıyorsam hem makale olarak hem varsa ilgili örnek dosyaları makaleler yazacağım. ilerki saftada da Videolu anlatımla Office konusu hakkında tam bir doküman yazmayı hedefliyorum.

İkinci Etapta;

Eğitimlerini aldığım Unix ve Shell Script ve daha birçok notlarını aldığımdökümanlarımı uygulamalı ve makale olarak yazıp “En iyi öğrenmek öğretmektir” bilinciyle tıpkı Microsoft Office gibi videolu anlatım yapmaya çalışacağım.

İnşallah planladığım işleri sizlerle paylaşmak için elimden gelen gayreti göstereceğim.

Saygılarımla,
Mustafa ÇETİN

dokumanistan.com
www.bissirudokuman.com
facebook.com/dokumanistan
twitter.com/dokumanistan
Linkedin
youtube.com/c/dokumanistancom
plus.google.com/+dokumanistancom