Ben DOKUMANISTAN Teknoloji Dökümanı sitesine Hoşgeldiniz.

 

Ancak 3-4 sene önce sitede sorun oldu ve kapanmıştı. Şimdi https://dokumanistan.com‘da yayınlanan eski makaleleri DOKUMANISTAN BlogSpot  adresinde halen yayınlamaya devam ediyorum.

Onca yılın arasından her araştırdığım konu için word’de notlar almaya başladım. O kadar oldu ki kitap bile çıkarabilirdim. Ancak konular birbiri ile bağlantılı olmadığı için kitap haline de gelemezdi. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra özellikle gündemle ilgili dokümanların güncelliğini yitirip işe yaramaz hale gelmeye başlayınca yazdığım tüm makaleleri tozlu rafların arasından çıkararak https://dokumanistan.com ‘da  paylaşmaya karar verdim. Nihai hedefim ise artık tüm öğrendiğim ilgilendiğim tecrübelerimi bu sitede sizlerle paylaşmak.

Tabi sadece Teknoloji olarak ilgilenmiyorum. Sosyal anlamda unutulmuş ilimler, değerler veya sosyoloji ile ilgili word’de makalelelerim var. Ancak bu siteyi sadece Teknik Dökümanlara ayırdım. Teknik olmayan diğer makaleler bir sitede yayınladım çok okuyan olmadığını gördüğüm için kaldırdım. Artık sadece teknik dökümanları sizlerle paylaşıyorum.

Eski Sitelerim

2008 Yılındaki Dökümanistan Sitesi

2008 Yılındaki Dokumanistan Sitesi

2008 yılında açtığım https://dokumanistan.com sitesinde Sistem, Yazılım, Donanım gibi birçok kategoride alıntı dökümanları paylaşıyor, ara sıra da kendi yazdığım makaleleri paylaşmaktaydım.

2012 Yılındaki Dökümanistan Sitesi

2012 Yılındaki Dökümanistan Sitesi

2016 Yılındaki Dökümanistan Sitesi

2017 Yılındaki Dökümanistan Sitesi

Bu sitede ilk etapta;

2008 yılından beridir. Microsoft Office Eğitimleri vermekteyim. Verdiğim eğitimlerin sonunda katılımcılardan bu anlatılanlar çok faydalı bununla ilgili bir döküman var mı? soruları çok geliyordu. Bende eğitimde ne anlatıyorsam hem makale olarak hem varsa ilgili örnek dosyaları makaleler yazacağım. ilerki zamanlarda da Videolu anlatımla, Office konusu hakkında tam bir doküman yazmayı hedefliyorum.

İkinci Etapta;

Eğitimlerini aldığım Unix ve Shell Script ve daha birçok notlarını aldığım dökümanlarımı uygulamalı ve makale olarak yazıp “En iyi öğrenmek öğretmektir” bilinciyle tıpkı Microsoft Office gibi videolu anlatım yapmaya çalışacağım.

İnşallah planladığım işleri sizlerle paylaşmak için elimden gelen gayreti göstereceğim.

Saygılarımla,