Kategori: Unix & Linux

Bu konuda uzman olduğumu söyleyemem. Ancak Eğitimlerde Microsoft Office programlarını bilhassa Word’u etkin şekilde kullanarak eğitimin sonunda bir kaynak olabilecek şekilde etkin not alabiliyorum. Bu bölümde Unix & Linux  üzerine aldığım eğitim notlarını sizlerle paylaşmak üzere bu bölümü açtım.

Bu bölümle ilgili gelmiş ve ekleyeceğim makalelerin linklerini aşağıda bulabilirsiniz.

İÇERİK

Unix Eğitim Notları -1
Unix Eğitim Notları -2
Unix Eğitim Notları -3
Unix Eğitim Notları -4
Linux Centos Detaylı Kurulumu
WMware Snapshot ve Clone İşlemleri
Komutlarla Install VMware Tools Kurulumu

Komutlarla Install VMware Tools Kurulumu

VMware ile imkan bulamadığımız Linux, Mac gibi işletim Sistemi kurduğumuz bir program. Kullandığımız İşletim Sisteminden sanal makinede kullandığımız işletim sistemine dosya transferi yapmak için Install VMware Tools aracını kullanılır. Bu makalede VMware Tools  kurulumu ve kullanımından bahsedeceğiz. 

WMware Snapshot ve Clone İşlemleri

Sanallaştırma yaparak kullanılan Linux makinalarda Shapshot ve Clone işlemleri çok önemli yer almaktadır. Bir işlem yapmadan önce yedek almak gibi düşünebilirsiniz. Bu makalemizde WMware Snapshot ve Clone İşlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağız. Bir Önceki Makalemizde Detaylı Linux Centos Kurulumundan bahsetmiştik. Bu makale devamı niteliğindedir. WMware Snapshot Nedir? Sanal makinada Linux kurduğumuzda …