Merhaba, Ben Mustafa ÇETİN. Amacım Office Uygulamaları özellikle Excel’de daha hızlı çalışmanıza yardımcı olacak yöntemleri sizlerle paylaşmak. 

12 Yıldır Microsoft Office Eğitim ve Danışmanlığı yapıyorum.

İletişim

Excel SAYFA Fonksiyonu

Table of Contents
|| İÇERİK
|| İÇERİK

Excel SAYFA Fonksiyonu (Excel SHEET Function) hedef gösterilen sayfa numarasını verir. İlk sayfa 1’dir. Sonraki sayfalar artırarak gider. SAYFALAR Fonksiyonu (Excel SHEET Function) ise açılmış tüm sayfalarının Toplam sayısını verir.

  • SAYFA hedef hücresinin Sayfa numarasını döndürür.
  • SAYFALAR ise Excel dosyasındaki toplam açılan sayfa sayısını verir.

SAYFA Fonksiyonları Nerede?

Sayfa formülü BİLGİ fonksiyonları altında kategorize edilir. Formüller Sekmesinde Tüm İşlevler Altındaki BİLGİ grubundadır.

SAYFA Fonksiyonu Nerede?

SAYFA Fonksiyon Parametreleri

Sayfa Fonksiyon Parametreleri

Kullanım Notları

  • Bir Excel dosyasında Solda 1 ile başlayarak açılan tüm sayfaları birer artırarak sayar. Bunun sayısını vermek içinde SAYFA Fonksiyonu kullanılır.
  • Sayfa numarası verirken gizli (Excel Ekranından gizlenmiş), çok gizli (Makro kodu ile gizlenmiş), Grafik gibi tüm sayfaları dahil ederek sayfa numarası gösterir.
  • Excel sayfaları yönetmek ve oluşan sorunları gidermek için toplam sayfa sayısı veya sayfa numarasını tespit ederek sorunları çözebilirsiniz.
Excel Dosya Download Makalede kullandığımız çalışma kitabını buradan indirebilirsiniz.

SAYFA Fonksiyon Örnekleri

Hiç yazı bulunamadı.

#SHEET #SAYFA #SHEETFunction #SAYFAFonksiyonu #excelFunction #excelFormul #advancedExcel #ileriExcel #excel #excelDersi #excelKursu #excelEğitimi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler

Excel KIRP - TRIM Metin Fonksiyonu
Mustafa ÇETİN
Excel KIRP Fonksiyonu

(The Excel TRIM Text Function) Bir kelimenin başında ve sonunda boşluklar varsa veya iki kelime arası birden fazla boşluk varsa silmek için bu fonksiyon kullanılır.

URL'de Alan Adını ( Domain Adını ) Almak
Mustafa ÇETİN
URL’den Alan Adını Alma

Elimizde yukarıdaki şekilde bir listede sadece alan adlarını almak istiyorum. Böylelikle https://dokumanistan.com değerini almış olacağım. Bu işlem için SOLDAN ve BUL fonksiyonlarını kullanacağım.

Hücredeki değeri Tersten Yaz
Mustafa ÇETİN
Excelde cümleleri tersten yazmak

Gün gelir verilerinizi tersten yazmak isterseniz bu formül tam size göre. Bu işlemi yapmak için METİNBİRLEŞTİR ve PARÇAAL Fonksiyonlarını kullanacağız. = METİNBİRLEŞTİR (“”;1;PARÇAAL(“ABCD”;{10;9;8;7;6;5;4;3;2;1};1)) tersten yazmak için Formülün