Merhaba, Ben Mustafa ÇETİN. Amacım Office Uygulamaları özellikle Excel’de daha hızlı çalışmanıza yardımcı olacak yöntemleri sizlerle paylaşmak. 

12 Yıldır Microsoft Office Eğitim ve Danışmanlığı yapıyorum.

İletişim

Excel YOKSAY Fonksiyonu

YOKSAY Fonksiyonu
Table of Contents
|| İÇERİK
|| İÇERİK

Excel YOKSAY Fonksiyonu (Excel NA Function) #YOK değeri döndürür. Bu fonksiyonu kullanmamızın amacı bir değeri kontrol ettiğimizde sonuç gelmeme ihtimalinde #YOK değeri döndürmektir.

YOKSAY Fonksiyonu Nerede?

Bu Fonksiyon BİLGİ fonksiyonları altında kategorize edilir. Formüller Sekmesinde Tüm İşlevler altındaki BİLGİ grubundadır.

YOKSAY Fonksiyonu Nerede?

Kullanım Notları

  • #YOK değeri değer yok anlamına gelir. bir eksik olduğunda #YOK değeri döndürmek için bu kullanabilirsiniz. Örneğin DÜŞEYARA Fonksiyonunda da eşleşmeyen bir değer olduğunda #YOK değeri dönmektedir. Aynı sonucu sizin kontrolünüzde vermiş oluyorsunuz.
  • Bu Fonksiyn ile hesaplamalarda boş hücre oluşmasını engellemek ve yerine #YOK değeri yazdırmak için kullanabilirsiniz.
  • EĞER Fonksiyonu ile sonucu boş dönen değerleri #YOK değeri yazmak için =EĞER(a=1;YOKSAY();”Değer Var”) şekilden kullanabilirsiniz. Ekli dosyada örneği var.
Excel Dosya Download Makalede kullandığımız çalışma kitabını buradan indirebilirsiniz.

YOKSAY Fonksiyon Örnekleri

Hiç yazı bulunamadı.

#NA #YOKSAY #NAFunction #YOKSAYFonksiyonu #excelFunction #excelFormul #advancedExcel #ileriExcel #excel #excelDersi #excelKursu #excelEğitimi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler

Mustafa ÇETİN
Excel Temel Grafik Bilgileri

Bu makalede exceldeki Temel Grafik konusuna değineceğim. Bir sunum yapmak istediğinizde her zaman Grafiklere ihtiyaç hissedilir. Çünkü yazı halinde yazmak yerine verileri görselleştirerek sunmak derdinizi

Ctrl Enter Toplu Değer Yazma
Mustafa ÇETİN
Excel Süper Kısayol Ctrl Enter

Birden fazla hücreye aynı değer yazılacaksa tek tek yazıp veya kopyala yapıştır ile zaman kaybetmeyin. Ctrl Enter tuşları ile bir seferde birçok hücreye aynı değeri

Mustafa ÇETİN
Excel TÜR Fonksiyonu

Excel temel yapısını oluşturan veri tipleri vardır. Exceldeki tüm işler bu veri tiplerine göre kurgulanmış veya tasarlanmıştır. Birçok yazımda da veri tiplerin önemine yer vermiştim. Excel