Merhaba, Ben Mustafa ÇETİN. Amacım Office Uygulamaları özellikle Excel’de daha hızlı çalışmanıza yardımcı olacak yöntemleri sizlerle paylaşmak. 

12 Yıldır Microsoft Office Eğitim ve Danışmanlığı yapıyorum.

İletişim

Excel EHATALIYSA Fonksiyonu

Table of Contents
|| İÇERİK
|| İÇERİK

Excel EHATALIYSA Fonksiyonu (Excel ISERROR Function) hedef hücrede bir hata var mı kontrol etmek için kullanılır. Eğer hedef hücrede DOĞRU değerleri  ürettiyse o hücrede hata vardır demektir.  Eğer hata üretmediyse YANLIŞ değeri üretir, buda hata yok anlamındadır.

EHATALIYSA Fonksiyonunun diğer Hata Yakalama Formüllerinden Farkı

EHATALIYSA tüm hataları yakalar. Diğer hata yakalayan formüller ise aşağıdadır ve EHATALIYSA Fonksiyonuna göre hata yakalaması kısıtlıdır. Şöyle ki;

EHATALIYSA Fonksiyonu Nerede?

EHATALIYSA BİLGİ fonksiyonları altında kategorize edilir. Formüller Sekmesinde Tüm İşlevler altındaki BİLGİ grubundadır.

EHATALIYSA Fonksiyonu Nerede?

EHATALIYSA Fonksiyon Parametreleri

EHATALIYSA Fonksiyon Parametreleri

= EHATALIYSA ( DEĞER )

Kullanım Notları

  • Karmaşık formüllerin içerisindeki hataları ayıklamak içinde EHATALIYSA Fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

EHATALIYSA Fonksiyon Örnekleri

Hiç yazı bulunamadı.

#EHATALIYSA #ISERROR #bilgi #info #bilgifonksiyon #infoFunction #excelFunction #excelFormul #advancedExcel #ileriExcel #excel #excelDersi #excelKursu #excelEğitimi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler

URL'de Alan Adını ( Domain Adını ) Almak
Mustafa ÇETİN
URL’den Alan Adını Alma

Elimizde yukarıdaki şekilde bir listede sadece alan adlarını almak istiyorum. Böylelikle https://dokumanistan.com değerini almış olacağım. Bu işlem için SOLDAN ve BUL fonksiyonlarını kullanacağım.

Excel SAYIDÜZENLE - FIXED Fonksiyonu
Mustafa ÇETİN
Excel SAYIDÜZENLE Fonksiyonu

Excel SAYIDÜZENLE Fonksiyonu (FIXED Function) ile verilen bir sayıyı belirtilen sayıda ondalık basamağa yuvarlar ve sonra da bunu metne dönüştürür.

Excelde Hücre İçinde Kelime Arama
Mustafa ÇETİN
Excelde Kelime Arama Yapmak

Exceldeki hücre içerisindeki cümlede bir Kelime Arama yapmak isterseniz temel olarak BUL veya MBUL fonksiyonu ile bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak sonucu daha anlaşılabilir yapmak için