DOKUMANISTAN.COM

Soru Sor

DOKUMANISTAN > Soru Sor
0
0

Merhabalar,

İsmim Hakan Zıvalı. Uludağ Veteriner Kliniği’nden sizlere ulaşıyorum. Kliniğim için satış esnasında hesap dökümü ve toplam tutarı çıktı olarak verebileceğim ufak bir program yazdım.

Bu excelin bir sayfasında ürünler ve işler fiyatlarıyla birlikte bulunmakta. Anasayfa dediğim diğer sayfada da her satırın başında bir buton, bu butona tıkladığımda açılan bir userform ve bu userform da arama bölümüne yazdığım kelimeleri, 2. sayfadan (ürünler ve işlerin fiyatlarıyla yazdığı sayfa) eşleşenleri gösteren alt kutucuğu ve bu kutucuktaki işlerden herhangi birine tıkladığımda fiyatıyla birlikte anasayfadaki hesap dökümüne yazılıyor.

Benim eksik kaldığım nokta, yazdıktan sonra userform u elle kapatmam gerekiyor ve ardından alt satıra tıklayıp, userformu açan kutucuğa tekrar tıklamam gerekiyor.

Yani birden fazla veri girmem gereken hastalarımda sürekli çıkıyorum, alt satıra tıklayıp ondan sonra userformu açan kutucuğa tıklıyorum.

Benim fikrim şu ki; userform üzerinde bir command button tanımlayıp, bu butonla excel de seçilen kutunun bir alt satıra yeni iş kaydetmek üzere geçmesi.

Yani arama bölümüne kelimemi yazıp istediğim işe tıkladıktan sonra yeni commandbuttona tıklayıp anasayfa üzerinde bir alt satıra geçmesini sağlayıp, tekrar açık olan  userformdan yazıp istediğime tıklayıp eklemesini sağlamak.

Bu benim işimi hızlandıracaktır.

Sizin bu yardımınızın karşılığı olarak talebiniz veya isteğiniz olursa veya sizin adınıza sokak hayvanlarına yardım etmenizi kabul ederseniz yapabiliriz.

Vaktinizi aldım, teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Hakan Zıvalı

  • Hakan Zıvalı sordu 1 sene önce
  • son düzenleme 1 sene önce
  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
0
0

Merhabalar;

Yardımcı olmak isterim. Ama sorunuzda canladırmak için notlar aldım ama yeterli olmayacak gibi.

Anladığım kadarıyla User.Fom kapatma ile ilgili bir sorun var gibi görünüyor.

Kullandığınız Excel dosyasının bir kopyasını içinde birkaç sahte veri kalacak şekilde bana gönderirseniz dosyadan görmem daha yararlı olacak.

Dosyayı  [email protected] mail adresine gönderebilirsiniz.

Selamlar.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim*
E-mail*
Mustafa ÇETİN
Mustafa ÇETİN
Office Eğitmeni