DOKUMANISTAN.COM

Tag: PivotTable

Excel PivotTable Seçenekleri Tüm Detayı

PivotTable’da çalışırken veri üzerinde sağ tuşa bastığınızda PivotTable Seçenekleri  diye bir alan yer almaktadır. Madem bu seride PivotTable hakkında herşeyi değineceğiz. Bu menüyü tüm detayını atlamadan geçmeyeceğiz. Bu makalede PivotTable Seçenekleri menüsündeki ayarlardan bahsedeceğim.

Detaylı İncele »

PivotTable Veri Gösterim İpuçları

PivotTable Serisinde bu makalede PivotTable Verilerinde neler yapabiliriz inceleyeceğiz. PivotTable’da verilerin sadece toplanması veya saymasından ibaret değildir. Veriler üzerinde de yapılabilecek çok güzel ve işinize yarayacak işlemler vardır. PivotTable Verilerin üzerinde sağ tuş yapıp Değer Gösterimini incelemenizi tavsiye ederim. Bu makalede Veri Gösterim İpuçları ile ilgili konulardan bahsedeceğim.

Detaylı İncele »
PivotTabke Seçenekleri - Düzen ve Biçim

Excel PivotTable Seçenekleri – Düzen ve Biçim

PivotTable hazırladınız ve istediğiniz verilere ulaştığınızda PivotTable’ı ekstra düzenlemek isteyebilirsiniz. PivotTable Tasarım sekmesinden bu ayarları yapabilirsiniz. Ancak bu alanın yetmediği durumda PivotTable Seçenekleri alanındaki Düzen ve Biçim alanını kullanabilirsiniz. Bu makalede Düzen ve Biçim alanlarını ne işe yaradığına bakacağız.

Detaylı İncele »