DOKUMANISTAN.COM

Tag: Kısayollar

Office Programlarında Kendiniz Kısayol Üretin

Eskiden yapılan bilgisayar programlarında üst kısımda menüler vardı. Şimdi menüler gitti yerine üstte bir şerit ve içinde sekmeler var. İyi de oldu. Neyin nerede olduğunu ezberlemek yerine kategori olarak kolayca bulmamızı sağlıyor. Örneğin Excelde Formüller ve araçları hepsi bir yerde. Sekmelere mouse ile seçmek yerine gelin kısayol kullanarak gidelim. Mouse kullanmak gerçekten sıkıcı ve yavaştır.

Detaylı İncele »

Tablodaki Eksik Verileri Formülle Doldur

Elinizde bir tablo geldi. Tablodaki kolonlardan bir tanesi Hücre Birleştir ile satırlar birleştirilerek değerler yazılmış. Bu kolonda filtreleme yaparsanız yanlış sonuç alırsınız. Çünkü değer tek bir hücrededir diğer hücrelere genişletilmiştir. Yani birleştirilen hücreler boş demektir. Böyle hazırlanmış tablolar Tablo yapısına uygun değildir. Bu tablo ile hiçbir formül tüm tablo için yapamazsınız, özet tablo, grafik vs.

Detaylı İncele »
Ctrl Enter Toplu Değer Yazma

Excel Süper Kısayol Ctrl Enter

Birden fazla hücreye aynı değer yazılacaksa tek tek yazıp veya kopyala yapıştır ile zaman kaybetmeyin. Ctrl Enter tuşları ile bir seferde birçok hücreye aynı değeri yazabilirsiniz.

Detaylı İncele »

Veriler Üzerinde İşlem Yapma Kısayolları

Excel Veriler üzerinde satır ekleme, Satır silme, Sütun Ekleme çıkarma vs. gibi işlemler yaparken Mouse ile alanı seçip sağ tuş ilgili menüyü seçerek gerçekten çok zaman harcıyoruz. Bu makalede Veriler Üzerinde İşlem Yapma Kısayolları konusunu işleyeceğiz. Buna bu işlemleri ne kadar hızlı yapabildiğinize şaşıracaksınız.

Detaylı İncele »