DOKUMANISTAN

Tablodaki Boş Hücreleri Silmek

salih sordu

Excel Soruları

İyi günler. Ben bir konuda size soru sormak istiyorum. Bilmiyorum size yazdığım Excel tablosu ulaştı mı?. Bunun hakkında soru sormak istiyorum.

Bir Excel tablosu oluşturdum 5×3 şeklinde. Ancak ben bu oluşturduğum tabloda son sütundaki boş hücreleri silmek istiyorum lakin yapamadım. Sil dediğim zaman ya  tüm satırı yada tüm sütunu silmektedir. Filtre dediğim zaman da diğer verileri silmektedir. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

100 8200 100
150 75 20
200 600 30
300 500
350 5000

Excel verisi Tablo oluşturularak yapılmıştır.

Teşekkürler.

 

Excel Cevapları

Salih Bey Merhaba;

Mailinizi almadım.

Sorunuza baktığımda anladığım kadarıyla açıklamalar yapma çalışayım. Eğer yanlış anladıysam ya da farklı bir şey sormak istiyorsanız lütfen cevaplayın

Excelde her hücre kendi içinde bağımsızdır ve her hücreyi istediğiniz gibi silebilirsiniz. Eğer aşağıdaki gibi bir tabloya sahipseniz sağ tuş yaptığınızda belirttiğiniz gibi Satır ve Sütun çıkıyorsa tablonuz Tablo Nesnesi olarak yapılmıştır. Tablo Nesnesi Nedir Link‘ten bakabilirsiniz.

Tablo Nesnesi Sil Alanı

Eğer Tablo Nesnesinden kurtulmak isterseniz Tablo içerisinde herhangi bir verisi seçili ilse Tasarım Sekmesi – Aralığa Dönüştür seçerek kurtulabilirsiniz.

Tablo Nesnesi Aralığa Dönüştür

Eğer Tablo Nesnesi değilse alt alta hücrelerin yazılı olduğu bir tablodur. Hücreleri istediğiniz gibi silebilirsiniz. Yukarıda belirttiğim gibi farklı bir sorununuz varsa tekrar bu kısma cevap yazabilirsiniz.

Selamlar.

Yorum yapın