DOKUMANISTAN

Merch By Amazon Kayıt Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merch By Amazon’a her başvuranı kabul edilmiyor malesef. Onun için araştırmalarım sonucunda bazı tavsiyelerle hesabını onaylanması kolaylaşıyor. Kayıt formu doldururken Amazon’da eksik bilgi ve işleyişte yapacağınız ihmaller ile Amazonun uğraşmayacağına sizin tüm sorumlulukları bildiğinizi belirtmelisiniz. Hadi gelin Adım Adım Kayıt işlemine başlayalım.

https://merch.amazon.com adresine gidin ve Sign Up Butonuna basın

Merch By Amazon Sign Up

Amazon Üyeliğiniz varsa üyelik bilgilerini giriniz. Yoksa yeni üye olunuz.

 

Merch By Amazon Üyelik

Sign Up for a Merch By Amazon Account

Merch By Amazon Ön Bilgilendirme

Bu bölümünde kayda başlamadan önce hazır bulundurmanız gereken 3 şeyi sizden istiyor.

 1. İş İrtibat Bilgileri : Bu bölümde şirketiniz varsa şirket bilgilerinizi eğer şirketiniz yoksa Ad Soyad yazılacak.
 2. Banka Hesap  bilgileri isticek. Ancak Amerika’da bir hesap açamayacağımız için yukarda  payoneer.com   bahsettiğim siteden alacağınız hesap numarasını giriyoruz.
 3. Amerikada Sosyal güvenlik numarasını istiyor. Ancak biz bu alana Vergi Numaranız veya TC Kimlik Numaranızı gireceğiz.

Amazon Kayıt Birinci Adım İrtibat Bilgileri

Bu kısımda bilgileri aşağıdaki gibi doldurun. İsim kısmı Türkçe Karakter olsa bile olduğu gibi yazın. Telefon ve mail bilgileri aktif kullandığınız mail ve telefon olsun.

Merch Amazon Kayıt Birinci Adım

 

Amazon Kayıt İkinci Adım Banka Bilgileri

Bu kısmı payoneer.com  sitesinden aldığımız hesap bilgilerini giriyor olacağız.

Payoneer’e üye olduktan sonra Al Sekmesinden Global Payment Service seçiyoruz.

Payoneer Global Payment Service

Açılan hesapta aşağıdaki bilgileri göreceksiniz. Bu alandan “Rount ABA Numarası” ve “Hesap Numarasını” kullanacağız.

Payoneer Hesap Bilgileri

Amazon  hesabının  banka bilgileri

Amazon Hesap Bilgileri

 • Where is your Bank (Bankanız Nerede): Bankanızı United States seçiyoruz.
 • Account Holder Name (Hesap Sahidinin Adı ) : payoneer sitesinde kayıt olduğumuz isimle aynı olacak şekilde ad soyad veya şirket bilgilerini giriyoruz.
 • Account Number (Hesap Numarası) : Hesap Numarasını iki defa aynı bilgileri giriyoruz. Tavsiyem payoneer siteden kopyalayıp buraya yapıştrın.
 • Routing Number  (Yönlendirme Numarası) : Payoneer’deki “Rount ABA Numarası” bilgisini giriyoruz.
 • Name Of Bank ( Bankanın İsmi ) : Payoneer Hesap Numaraını Giriyoruz.

Amazon Kayıt Üçüncü Adım Vergi Bilgileri Social/Tax ID

 

Birinci Adım

İk Adımda Kurumsal veya Bireysel oluğunu soruyor. Individual alanını seçin. Yani Bireysel seçiyoruz. Kalan iki alanı da No seçiyoruz.

Amazon Vergi Kayıt Birinci adım

İkinci Adım

Aşağıda açıklamalarda belirttiğim üzere alanları doldurun. Eğer Bireysel olarak başvuruyorsanız TC Kimlik Numarasını girmelidir.

Amazon Vergi Kayıt İkinci Adım

Üçüncü Adım

Amazon Vergi Kayıt Üçüncü Adım

Dördüncü Adım

 

Bu alanı Türkçeleştirip Okumanızı tavsiye ederim. Artık bu adımda verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu teyit etmiş oluyorsunuz.

Amazon Vergi Kayıt Dördüncü Adım

 

Beşinci ve Son Adım

Vergi adımı burada tamamlanmış oluyor. Size bir form hazırlamış oldu. Bu formu PDF olarak indirip aklayın derim. İlerde lazım olabilir.

Amazon Vergi Kayıt Beşinci Adım

 

Amazon Kayıt Dördüncü SON Adım En Önemli Adım Ek Bilgi

 

Merach By Amazon Açıklama Alanı

 • Industry Type : Alanına “Novelty T-shirt Business” seçiniz.
 • Organizasyon Name : Herhangi bir isim giriyoruz.
 • Web Site : Eğer Bir Web Siteniz Varsa konusu önemli değil mutlaka ekleyin.
 • Additional Information (Ek Bilgi) :

Additional Information (Ek Bilgi) alanı üyeliğinizin onaylanması için Amazonu ikna edebilmek için en iyi fırsat bölümüdür. Çünkü herkes kayıt oluyor ve Amazon onayından geçiriyorsa tek farklılık gösterecek alan burasıdır. 512 karakter sınırlaması vardır. Açıklamalarınızı ona göre planlayın.  Peki Additional Information alanda ne yazmalıyız da Amazon ikna olup beni kabul etsin. Bu sorunun cevabını 7 madde ile açıklamak istiyorum. Bu maddelere göre Additional Information alanı titizlikle doldurmanızı tavsiye ederim.

1. Trafik çeken bir Hesap Belirtin

Trafik Çeken bir bir hesabınız : Varsa örneğin benim dokumanistan.com web sitem trafik çeken bir hesabım. Siz Instagram’da trafik çekiyorsanız yani takipçi kitleniz varsa onu yazabilirsiniz. Ya da Youtube Sayfanız, Twitter gibi herhangi bir sosyal medya hesabınız varsa bunu ek bilgi alanına yazın. Amazon trafik çeken hesabınız inceleyip amazona ek trafik getireceğiniz için bir adım öne çıkmış olacaksınız. Eğer yoksa bir şey belirtmenize gerek yok.

2. Telif Hakkı İhlali Yapmayacağını Belirtin

Merch By Amazon’da yapacağınız Tasarımlarda, İlandaki Başlıklarda ve Açıklamalarda Telif Haklarını ihlal eden hiçbir yüklemeyeceğiniz belirtmelisiniz. Amazon her yükleme için Tasarımları, İlan Başlıklarını ve İlandaki açıklamalarda Telif ihlal eden bir şey var mı diye ayrıca kontrol için efor harcıyor. Siz teliflerin bilincinde olduğunu ve Amazona yük getirmeyeceğini belirtmiş olacaksınız.

3. Kaliteli Tasarımlar Yapacağınıza İkna Edin

Yapacağınız tasarımlarınız zaman ayırarak özenle yaptığınızı ve kaliteli tasarımlar çıkardığınızı Ek bilgide belirtmelisiniz. Böylece sizi kabul ettiğinde kaliteli tasarımlar yaptığınızı Amazona katkı sağlayacağınızı bilecekler. Bilinçsizce düşük kalitede özensizce eklenen tasarımlar t-shirt baskısında da kötü çıkıyor buda müşteri memnuniyetsizliğine sebep oluyor.

4. Hazır Tasarımlarınız Varsa Belirtin

Eğer etsy.com,  ebay.com gibi farklı platformlarda T-Shirt tasarımlarınız varsa bunları bu açıklamalarda paylaşmalısınız.  Bunu trafik çeken hesabınızda paylaşın. Böylece kabul edilirseniz aktif bir Amazon Ortağı olacağınızı bilirler.

5. Hizmet Şartlarını Okuyun ve Okuduğunuzu belirtin

Belirlediğiniz Hizmet şartlarını detaylı okuyup anladığını belirtmelisiniz. Onaylanan birinin hizmet şartlarını ihlal edip etmediğini kontrol içinde Amazona ayrı bir efor gerekiyor. Böylece Hizmet şartlarını tam olarak anladığınızı bilmelerini sağlamış oluyoruz.

6. Dilbilgisi Kurallarını Uyun Profesyonel Görünün

Bu açıklamaları ingilizce olarak yazmalısınız. Ek Bilgide yazacaklarınızda herhangi bir dilbilgisi hatası olmadığından emin olun. Tüm kelimelerin akıcı ve bir mantıkla yazıldığından profesyonel göründüğünden görünmesini sağlayın. Yazacağınız metni birkaç kez okuyun. İngilizce bilmiyorsanız iyi bir tercümana yazdırın. Tavsiyem Translate uygulamaları ile yapmayın derim.

7. Sakın Kabul Edilmesi için Yalvarmayın

Ek Bilgi de açıklamalarınızda sakın yalvarıyor gibi  yazmamalıyız. Bu pazara değer katacağı hissi ile Ek Bilgi alanını doldurmalısın. Lütfen Kabul Et,  Buna Gerçekten ihtiyacım var, Para kazanmam lazım, ek gelir elde etmem gerekiyor gibi kelimeleri kesinlikle kullanmayın. Amazon bir hayır kurumu değil. Bunun yerine Ben harika tasarımlar yapıyorum. Yerelde tasarımlarım beğenip satın alınıyor. Kariyerimde Saygın bir Platform olan Amazona da eklemek istiyorum. Çünkü büyük bir müşteri kitleniz var gibi kelimeler kullanın. Siz daha profesyonel cümleler kuracağınıza eminin.

Yukarda bahsettiğim 7 adıma göre Additional Information (Ek Bilgi)  alanını doldurup kayıt olun.

 

Son Ekran

Son Ekran

Bu şekilde ekran çıkacaktır. 14 gün içinde cevap geleceğiniz belirtiyor. Onaylama işlemi sırasında da https://merch.amazon.com/resource/201858630  yayın politikalarını incelemenizi istiyor.

 

 

 

 

Kaynak :

Aşağıdaki iki videodan izleyerek sizlere anladıklarımı paylaştım. Daha fazla bilgiyi bu iki videodan inceleyebilirsiniz.

 

 

Çocuklarınıza Kodlama Öğretin

Çocuklarınıza Kodlama Öğretin

Bu makalede kodlama nedir? Çocuklarınıza kodlama öğrenmenin avantajlarını anlatmaya çalışacağım. Kodlama öğrenmek içinde hangi araçları kullanacağınız hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Kodlama Nedir?

Kodlama aslında insanlığın ilk anından beri beri olan bir şeydir. Biz konuşurken de kurduğumuz kelimelerle bir nevi kodlama yapıyoruz aslında.  Kodlama bugünkü anlamı ile cihazlara özellikle bilgisayarlara ne yapacağını söylemeye yarayan bir tür dildir. Diğer bir ifade ile bilgisayarlarla konuşmamızı sağlayan bir dildir.

Nasıl ki konuşma okuma yazma becerisi kendimizi ifade etmeye yarıyorsa, bilgisayar kodlama da cihazlara bir şeyler yaptırma becerisi kazandırıyor.

Mesela ben bir pasta ustasıyım. Sürekli yaptığı bir iş var ve uzun sürüyor. Pasta ustası kodlama mantığını bilirse işini daha kısa sürede nasıl bir teknoloji ile yapılması gerektiğini bilir. Kodlama da uzman olmasa bile bu işin uzmanına istediğini tarif eder. Böylece daha az zahmetle daha kaliteli işler pastalar yapar. Eğer algoritma bilmezse bu işin başka şekilde yapılamayacağını düşünür. Rakipleri daha kaliteli ve daha ucuz işler çıkarmaya başladığında ise mesleğini kaybetmeye mahkum olur.

Eğitimde Kodlama

Kodlama bundan 20 sene önce sadece belli insanların uzmanlık yaptığı bir mesleki beceriydi. Ancak artık akıllı cihazlar, bilgisayarlar, otomasyon aletler hayatımıza öyle girdi ki örneğin kapıdan çıkarken kapının otomatik açılması, asansörü çağırıp istediğin kata çıkması gibi hayatımızın her noktasında cihazlarla çevrilmiştir. Bu cihazlar hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

Herkes bu cihazlara emir verme becerisine sahip olması gerekmiyor. Nasıl ki her okuma yazma bilen roman yazarı olamayacağı gibi, bir mahalle bakkalı bile kendini ifade edebilmek kadar okuma yazma bilmek zorundaysa kodlama becerisi de artık bir mesleki beceriden öte nasıl makinelere emir vererek bir şeyler yapabileceğinin farkında olabilmek için herkesin öğrenmesi lazım. Bazı insanlar ileri seviye bilip kodlamayı meslek haline getirecek bazıları da kodlama ile neler yapılabileceğini bilerek hayatında işleri kolaylaştıracak işler talep edecek.

Sürücüsüz Arabalar

Şimdi günümüzde sürücüsüz arabaları duymaya başladık. Bu muhteşem bir yenilik. Araba dediğimiz teknoloji 150 yıldır var. Bundan 30 sene önce bir çocuk bu arabalar sürücüsüz olsa diye hayal ediyor. Öğretmenlerine söylüyor. Ama öğretmenleri çok zeki olmadığını tuhaf bir çocuk olduğunu söylüyor. Sonra 30-40’larına geldiğinde hayal ettiği sürücüsüz arabaları hayata geçiriyor. Kimden bahsettiğimi anlamışsınızdır. Elon Musk’ın Tesla arabasından bahsediyorum. İşte çocuklarımıza kodlama eğitimi verirsek hayata kodlama gözüyle baktıklarında neden geleceğin Elon Musk’ları olmasınlar.

Eğitimde Kodlama’yı özetlersek.

Çocuklarımız kodlama eğitimi aldıktan sonra;

 • Artık hayal güçleri daha da artacak.
 • Sonra işin yapılabileceği konusunda farkında olma becerisi kazanacak
 • Kendisi yapamasa bile hayalini yapması için işin uzmanına istediği şeyi tarif etme yeteneğini kazandıracak bir eğitimdir.

Bu sebeple sadece meraklı çocuklarımıza değil merakı olmayan çocuklarımızın da kodlama eğitimi almasında yarar vardır.

Matematik Fen Dersleri

Çocuklarımız matematik Fen gibi dersler her zaman sıkıcı ve zor geçmiştir. Bunun altında yatan sebep günlük hayatta kullanılmadığı içindir. Bir çocuk Kodlama, Elektronik Tasarım, Robotik Tasarımla tanıştığında günlük hayatta kullandığı birçok akıllı cihazların arkasında Matematik, Fen, Fizik, Kimya, Biyoloji gibi bilgilerin olduğunu fark ediyor.

Mesela Matematikte İntegral konusu insanlara zülmetmek için bulduğu bir konu ancak Telefonunuzdaki yüz tanıma sistemleri, Üç boyutlu Tasarımların arkasında integral konusu sonuna kadar çalışıyor. Çocuklar tahtada gördüğü anlamsız gelen şeyler günlük hayatlarında hatta ellerinde kullandığı teknolojinin içinde her saniye çalıştığını görecekler.

Elementler

Sınıflarımıza periyodik tablo vardır. Elementlerin listesinin olduğu. Bu çok soyut bir konudur. Kodlama ile tanışan bir çocuk Sensörler emir verirken gördükleri şey Ellerindeki telefon tabletin içindeki sensörler, kapının otomatik açılmasını sağlayan, arabanın geri vitese taktığında çarpmasını engelleyen, araba karanlığa  girdiğinde ışıkların otomatik yanmasını sağlayan cihazların her birinin ucunda tahtada gördükleri elemenler vardır. Çocuk kimya dersinin günlük hayatın içinde olduğuna şahit oluyorlar. Böylece çocuklar kodlama ya girdikte bu soyut dersler anlam kazanmaya başlıyor.

Kodlamanın yaşı yoktur.

Kodlama eğitimi öğrenme yaşı yoktur. Her yaşta bu eğitim alınabilir. Hatta Anne- Baba’lar bile öğrensinler. Evde hep beraber yapıldığında daha yüksek bir enerji yakalanacak.

Örneğin tablette oynadığımız oyunu berber yazalım yada arabamdaki şu akıllı özelliği beraber yapalım gibi ailede bir ortam doğacak.

Eskiden bu işleri yapmak zordu ama artık bu işler de kolaylaştı.

Kodlama işi yapmak için detaycı olmak gerekiyor.

Kız Çocukları Kodlamaya Daha Yatkın

Kız çocukları kodlamaya daha korkak yaklaşıyorlar. Kız çocukları bir defa işin mantığını çözdükten sonra erkeklerden daha iyi bu işi yapıyorlar. Sebebi ise kodun başına daha sabırlı oturabiliyorlar. Sorun çıktığında hemen yılmıyorlar.

Tarihteki ilk yazılımcı bir Kadındır. Hatta ikinci en büyük yazılımcı da bir kadındır. Şu anda Sun firmasın başında da bir kadın vardır.

Kadınlar daha ayrıntılı düşünmektedir. Yazılım dediğimiz şey on binlerce satır kod yazıyorsunuz. Bir satırdaki hata bütün sistemi etkiliyor. Kadınların ayrıntılı düşünme becerisinden dolayı kız çocuklarımız da bu sektörde başarılı olacaklardır.

O yüzden kodlama erkek işi demeyin. Mutlaka kız çocuklarının da öğrenmesi yararlı olacaktır.

Kodlama Öğrenebileceğiniz Araçlar

Kodlama öğrenmek için evde Anne baba ile beraber yapabilecekleri çok yalın basit teknolojilerde var, ileri seviyeye teknolojilerde var ve bütün teknolojiler neredeyse ücretsiz. Evde internete bağlanıp ailecek Akıllı Cihaz tasarlayabilirsiniz, Kod yazabilirsiniz. Bu bölümde bu araçlardan bahsedeceğim.

Code.Org Sitesi ile Kodlama Eğitimi Alın

code.org sitesi ile çocuklarınız hatta yetişkinler bu siteye üye olup buradaki oyun gibi olan bölümleri bitirebilirsiniz.

Üye olduğunuzda 4 seviyeli Kurs göreceksiniz. Sırasıyla başlayın. Baktınız çok kolay çözüyorsunuz atlayarak gidebilirsiniz.

Her kursu açtığınızda ise aşağıdaki gibi her bir numara bir etkinliktir. Yeşil kısımlar etkinlikleri tamamlanmış, boş kutucuklar ise tamamlanmamış bölümlerdir.

Çocuklarınız oyun olarak göreceğinden tamamını bitirmelerini sağlayınız. Çözemediğinde ailecek çözmeniz beraber etkinlik yapmanızı da sağlayacaktır. Her bölümde veya konu değişimlerinde nasıl ilerleyeceğiniz ile ilgili videolu anlatımlar size yol gösterecektir.

Code.Org sitesinin bölümlerinden birkaç örneği inceleyim.

Kurs 1 – Ders 5 – Labirent Hata Ayıklama – 10. Bölüm

Bu bölüme girdiğinizde iki bölümden oluşmaktadır. Sol tarafı animasyonun olduğu ekran Sağ taraf ise arkada kod çalışan önde ise sürükle mantığı ile oyun karakterinin ne yapacağını belirleyeceğiniz alandır.

Bu örnekte Kırmızı Kuş Domuza ulaşmak için sizin vereceğiniz Kuzey- Güney – Doğu – Batı yönler ile hareket etmesini sağlayacaksınız. Çalıştığı zaman alanın altına sürükleyip tahmini ulaşma rotasını çiziyoruz.

Çalıştır butonuna bastığımızda kuş verdiğiniz talimatlara göre ilerleyecektir. Eğer doğru yapılmadıysa hata verecektir. Tıpkı kodlamada olduğu gibi.

Kurs 2 – Ders 7 – Sanatçı: Döngüler – 10. Bölüm

İkinci Kursta kodlama seviyesini artırıyor konulardan bir tanesi de tüm dünyada profosyonel kodlama yapan herkesin kullandığı döngülere örnek göstermek istiyorum.

Elinde kalem olan karakter Sekizgen çevrisini çizmek istiyor. Karakteri Sağa – Sola dereceler vererek ilerletiyoruz. Bu işlem 8 defa yapmamız gerekirken döngülerle tek bir işlemle 8 kez tekrarlamasını sağlıyoruz. Yani uzun bir işlemi Döngü ile tek bir işlemle daha hızlı yapmış oluyoruz.

Makaleyi okuduğunuzda zor gelebilir. Ancak Kurs 1′ bitiren biri bu işlemi kolaylıkla yapar hale gelecektir.

Kurs 3 – Ders 21 – Sanatçı Desenler- 3. Bölüm

Üçüncü kursun sonlarına doğru kare çizmeye çalışıyoruz. Bu makalede yazdığım örnekleri kızım 7 yaşında iken yaptı. Hemde yardımım olmadan. Arada bir bölümü ilerletirken sadece mantığını anlattım.

Kurs 4 – Ders 9 – Sanatçı Desenler- 3. Bölüm

Kursun son bölümü artık kodlamaya daha yakın ama yine görsellerle işlemleri yapıyoruz. Kursun sonlarına doğru işlemler daha da zorlaşacaktır tabi. Ama artık kodlamayı çözmüş olacaksınız. Artık bu işlemler size zor gelmeyecek.

Code.Org Projeleri

Code.Org’daki 4 kursu da bitirdikten sonra Kursların altında birçok tarzda projeler var. Onlardan birini yapabilirsiniz.

Projenizi yaptıktan sonra telefona gönder diyerek hazırladığınız oyunu arkadaşlarınızın oynamasını sağlayabilirsiniz.

Telefonunuzda kendi yaptığınız MineCraft oyununu oynayabileceksiniz.

Code.Org Minecraft

Eğer imkanınız varsa aşağıdaki oyuncağı çocuklarınıza alın. Ama önce bu kursu bitirsinler!.. Code.Org’da yapılan işlemi ekran da görmek yerine bu kodlayarak oyuncağın hareket ettiriyorsunuz. Böylelikle çocuklarımız görsel olarak görmüş olacak. Biraz pahalı  bir oyuncak. 550 – 600 civarında fiyatı.

Ardunio – Rasperry Pi Elektronik Cihazlar

Rasperry Pi

Bu cihazlar ile basit elektronik bilgisi ile hayal ettiğiniz cihazları kendiniz yapabilirsiniz. Abartmıyorum!.. gerçekten yaparsınız. İlk anda aklıma gelen şeyler aşağıda listeledim. Ancak söylediğim çok küçük bir kısmı.

 • Akıllı Telefon
 • Drone
 • 3d Yazıcı
 • Araç Kamerası, Sensör
 • Robot
 • Vs..

Bir makalede okumuştum. Nasıl ki internet insanlık için bir devrim ise Ardunio – Rasperry Pi teknolojileri de yeni bir teknoloji devrimi. Makalede şöyle bir örnek vermişti. Savaş gemisinden atılan bir füzeyi bu teknolojilerle yapılan cihazla durdurabilirsiniz demişti.

Bu teknolojileri çocuklarınız girdiğinde hayal ettiği her cihazı kendi yapabilecek. Yukarıda verdiğim pastacı aletlerini bu cihazlarla işlerini hızlandırabilir. Daha önceki makalemde Televizyon için Media Center yapmıştım. Onuda nasıl yapıldığını Orange Pi Medya Center  makalemde anlatmıştım. Çocuğunuz aracınız için bu cihazlarla park sensörü yapsın. Çok kolaydır. Gerçekten.

Ardunio olarak setleri var Hazırda. Temel elektronik bilgisi ile hemen başlayabilirler. Bazı ülkelerde Ardunio ve Rasperry Pi artık ders olarak okutuluyor.

Ardunio Set

Çocuklarınızı bu teknolojilerden mahrum etmeyin.

Sonuç

Kodlama Moda mı?

Kodlama önümüzdeki 30-40 yılın modasıdır. Dünya tarihi süreçlerde bütün eğitim süreçlerine baktığımızda dönemin üretim araçlarına göre eğitimde kullandığımız araçlar değişmiştir. Şu anda  tüm dünyada okullarda öğretmenin bilgi aktarması yerine okulda atölye ortamında çocukların uygulamalı olarak aldığı eğitime doğru bir gidişat var. Önümüzdeki 30-40 yıl içerisinde klasik sınıf ortamlarının kalmayacağı yönünde büyük bir eğilim var. Ülkemizde süreç daha yavaş gidiyor. Ama çok geride de değiliz.

Kontrolsüz Kullanım

Diğer taraftan da bir çocuk günde bir litre su içerse su içerse çok yararlı bir şeydir. Eğer çocuğunuz günde 10 litre su içerse onu durdurursunuz. En faydalı şey çok zararlı şey haline gelebilir. Tablet’i biz çocuklarımız eline verdik ve bir anlamda çocuklarımıza elektronik bakıcılık yaptırdık. Ancak bir süre sonra çocuklarımız bunun bağımlısı oldular. Biz onlara bunu yaparak bir anlamda 10 litre su içirmiş gibi olduk.

Teknoloji için felsefe iki yanı keskin bıçak der. Marifetli ellerde yukarıda anlattığım gibi çok güzel işlere vesile olurken, marifetsiz ellerin kendisini dahi doğrar.

Bu anlamda çocuklarımız daha bilincinde olmadığı teknolojiyi kullanmak yerine Anne Baba ile anlattığım doğru içeriklere doğru görsellere, doğru videolara teknolojinin kullanımı harikadır.


#kodlamanedir #eğitimdekodlama #code.org #minecraft #makeblock #çocukkodlama #kodlamaöğren #ardunio #rasperrypi

İlgili Aramalar

 • temel kodlama eğitimi
 • robotik kodlama oyunu
 • online kodlama eğitimi
 • kodlama uygulamaları

Orange PI PC Android Kurulumu

Orange PI PC Android Kurulumu

Bu ürünü almamdaki maksadım Philips Televizyonun Smart özelliği çok kullanışlı olmadığı için Orange PI PC ‘yi bir Media Center olarak kullanmak için aldım. Orange PI PC Android  Cihazı ile bu işinizi rahatlıkla göreceğinizi umuyorum.
Bu ürünleri alıp aşağıdaki adımları takip ederseniz çok ucuza bir Andoid Media Center sahibi olabilirsiniz.

Devamını oku